Kavganın teferruatları ortaya çıktı

YUSUF MELİKOĞLU/İSTANBUL

İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, oyuncu Ushan Çakır’a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 sene 4 aya kadar hapsi istenen müşteki maznun Ezgi Asaroğlu hazır bulundu. Duruşmada şahit sıfatıyla ifade veren dizinin yönetmen asistanı Nazlı Özdeniz, oyuncu Ushan Çakır’ın iki eliyle Ezgi Asaroğlu’nu saçlarından tutup yerde sürüklediğini ifade etti. Vaziyete müdahale ettiğini anlatan Özdeniz, olayı şöyle anlattı:

“Ezgi Asaroğlu’nu sete almak için bulunduğu karavana doğru gittim. Beste Bereket konuşmak istediğini belirterek, Ezgi Asaroğlu’nu çağırdı. Karavanın yanındaki kamyonun orada konuşmaya başladılar. Beste Bereket, Ezgi Asaroğlu’na ‘Bizimle uğraşma’ dedi. Ezgi Asaroğlu da ‘Kimseyle uğraşmıyorum. Benim derdim başımdan aşkın’ diye yanıt verdi. Beste Bereket’in ‘O kadar derdin varsa seni hastaneye gönderelim’ demesi üzerine Ezgi Asaroğlu da ‘Benimle uğraşmayın’ diye yanıt verdi. Bunun üzerine Beste Bereket de ‘O zaman insanlar ile alakalı konuşmayacaksın’ şeklinde aralarında tartışma yaşandı.”

Öğleden sonra ise bir kalabalık gördüğünü belirten Özdeniz, “Daha sonra Ezgi Asaroğlu’nun ‘İmdat kurtarın beni. Öldürmeye çalışıyorlar’ çığlığı üzerine kalabalığa doğru yaklaştım. O sırada Ushan Çakır, iki eliyle Ezgi Asaroğlu’nu saçlarından tutmuş yerde sürüklüyordu. Ben de müdahale ederek, Ushan Çakır’ın ellerinden tutup Ezgi Asaroğlu’nun saçlarından ayırmaya çalıştım. Bana başkaları da yardım etti. Biz ayırmaya çalışırken de Ezgi Asaroğlu yerde sürüklenmeye devam ediyordu. En nihayetinde Ushan Çakır’ın ellerini Ezgi Asaroğlu’nun saçlarından ayırdık. Sonra Ezgi Asaroğlu’nu yerden kaldırmaya çalıştık. Kalkar gibi oldu, balansını kaybetti düştü. Tekrar kaldırdık. Oradan uzaklaştırdık. Kolları, dizi ve boynu mosmordu, ağlıyordu” dedi.
Tanık Nazlı Özdeniz’in hemen peşinden söz alan oyuncu Ushan Çakır’ın avukatı Selin Kurt, Özdeniz’in ifadesine itiraz etti. “Ezgi Asaroğlu’nun kolları, dizi, boynu mosmordu” şeklindeki beyanının Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporla örtüşmediğini ifade eden Kurt, şahit ifadesini kabul etmediklerini söyledi.

Mahkeme, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, oyuncular Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır’ın karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları ifade ediliyor. İddianamede, Ezgi Asaroğlu’nun “hakaret” suçundan 3,5 aydan 2 sene 4 aya, Ushan Çakır’ın “kasten yaralama” suçundan 1 seneden 3 yıla, Beste Bereket’in ise azmettirme suçundan 1 seneden 3 seneye kadar mapus cezası ile cezalandırılması isteniyor.

Bir önceki yazımız olan Berkant son yolculuğuna uğurlandı başlıklı makalemizde berkant, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.