Bond’un 50. yıldönümünde Adele’den yeni şarkı

James Bond serisininin 50. yıldönümü olan 5 Ekim, Dünya James Bond günü olarak kutlanıyor.

Bu özel günde, Adele’in serinin son filmi ‘Skyfall’ için seslendirdiği şarkı internette yayınlandı. Hafta başında 90 saniyelik kısa versiyonu çıkan şarkının tamamını dinlemek mümkün.

İlk sefer Albert R. Broccoli ve Harry Saltzman, yazar Ian Fleming’in kitabından Dr No’yu 1962’de beyazperdeye taşıdılar. Dünyanın gelmiş geçmiş en uzun soluklu film serisi olan 007, bu sene yirmi üçüncü filmi ‘Skyfall’ ile 2 Kasım’da gösterime girecek.

ABD’de Dünya James Bond Günü etkinlikleri arasında New York’ta Çağdaş Sanat müzesinde düzenlenecek tüm Bond filmlerini kapsayan sergi, Los Angeles’da Academy of Motion Picture Arts and Sciences’ın hane sahipliğinde düzenlenecek Bond Müzikleri gecesi yer alıyor. Londra’da Christie’s tarafından, geliri UNICEF ve bir hayli fark hayır kuruluşlarına bağışlanacak, online ve canlı olarak düzenlecek bir müzayede de yapılacak.

Belçika ve Güney Afrika’da bir takım ofislerde çalışanlar “Serbest Cuma” uygulaması ile 5 Ekim günü işe simokinle gidecekler. Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, Hindistan, Japonya, Letonya, Meksika ve Rusya’da ‘EVERYTHING OR NOTHING: The Untold Story of 007’ isimli belgesel ilk sefer bu tarihte gösterilecek. Ayrıca, dünya çapında bir çok radyo istasyonu bu tarihte Bond şarkıları çalacak.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’da “Bilinmeyen gelecek” sergisi açıldı başlıklı makalemizde açıldı, bilinmeyen ve gelecek hakkında bilgiler verilmektedir.