Berkant son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Berkant Akdürgen son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine sanatçının daha evvelki eşi ile yıllardır görüşmediği kızı Fulya’da katıldı.

Pazartesi günü rehabilitasyon gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Berkant Akgürgen’in (74) cenaze namazı sanat, iş ve medya camiasını bir araya getirdi. Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına sanatçının ailesinin yanı sıra sanat dünyasından çok sayıda sima katılırken, merasime sanatçının daha evvelki eşi Serpil Örümcer ile yıllardır görüşmediği öğrenilen kızı Fulya Akgürgen’de katıldı.

Basın mensuplarına konuşan Fulya Akgürgen babasının yeni eşi ve çocukları tarafından istenmediğini iddia etti. Serpil Örümcer ise “Ne yapmak istiyorlar anlamış değilim. Allah’tan dilerim ki ne düşünüyorlarsa onu bulsunlar” dedi. Çeşitli sebepler yüzünden kameralar önünde başlayan tartışmalarla gerilen ortam, aile büyüklerinin araya girmesiyle sona erdi. Daha sonra sanatçının görüşmediği kızı Fulya ile Berkan’ın şimdiki ailesi kameralar önünde el sıkışıp bir süre sohbet etti.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de katıldığı cenaze namazının ardından, sanatçının naaşı defnedilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü.

Deniz AYAS

Bir önceki yazımız olan 8 yeni film vizyonda başlıklı makalemizde çevre, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.